Opustená ORL klinika na Zochovej

Posted by in Bratislava, Civilisti, Nemocnice, Slovensko

Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/mnt/nfs/nfsshare/s/k/skauting.sk/sub/rok/urban/wp-content/uploads/et_temp/IMG_0190-663233_623x300.jpg) is not within the allowed path(s): (/nfsmnt/:/data/:/usr/share/php:/usr/bin/:/apachetmp:/tmp/:/var/tmp/:/dev/urandom:/usr/lib/x86_64-linux-gnu/ImageMagick-6.9.11/bin-q16/:/usr/local/bin/:/etc/ssl/certs/ca-certificates.crt:/usr/lib/php:/usr/php74/bin/) in /data/6/8/6839d26f-853c-43ff-8568-468a0d0cfe35/rok-skauting.sk/web/urban/wp-content/themes/ElegantFusion/epanel/custom_functions.php on line 783
Opustená ORL klinika na Zochovej

• Stručný opis: Opustená poliklinika na Zochovej.
  • Lokalita: Bratislava

Ušno-nosno-krčná klinika na Zochovej ulici, ktorá patrila pod Fakultnú nemocnicu na Mickiewiczovej a slúžila ako výučbová základňa LF UK. Veľa ľudí o tejto poliklinike vôbec nevie, preto sme ju išli pozrieť.

Skladá sa z dvoch častí, z novej a starej budovy.  Obidve časti sú spojené, ale až od druhého poschodia.

Vstup do do objektu je veľmi nápadný, lebo treba preliezť mrežu na frekventovanej ulice, čo je niekedy problém.

Druhá možnosť je prejsť cez modrú a tam hneď uvidíte vchod po ľavej strane. Ten vchod netreba vôbec preliezať, je ľahko prístupný.

Vnútorné vybavenie je do značnej miery zničené a veľa tam toho nezostalo.

DSCN1380

DSCN1381

Zaujímavosťou je zamurovaný tunel, ktorý spája podzemím dve časti tejto polikliniky.

DSCN1377

Do tunela sa dá vojsť cez takýto malý otvor.

DSCN1376

Treba dávať ku konci tunela pozor, aby si sa neprepadol nižšie, lebo pod tunelom sa nachádza jedna miestnosť. Nakoniec tunel končí tak, že je potrebné zoskočiť z dvojmetrovej výšky dolu do miestnosti. Stôl po ľavej strane by som nevyužíval, nakoľko je dosť slabý.

DSCN1378

Následne z miestnosti vedie cesta do zvyšku polikliniky.

DSCN1379

Výhľad z okna na opačnú stranu (nie na ulicu zochova)

DSCN1388

Celkovoje táto poliklinka v dosť dezolátnom stave, výrazne horšom ako nemocnica na Svoradovej.

DSCN1382

Viacej informácii o opustenej poliklinike je na smečku.