Opustené rekreačné stredisko Motyčky (Sliačany)

Posted by in Civilné stavby iného určenia, Donovaly, Slovensko

Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/mnt/nfs/nfsshare/s/k/skauting.sk/sub/rok/urban/wp-content/uploads/et_temp/IMG_0531-e1452710560514-1024x768-224640_623x300.jpg) is not within the allowed path(s): (/nfsmnt/:/data/:/usr/share/php:/usr/bin/:/apachetmp:/tmp/:/var/tmp/:/dev/urandom:/usr/lib/x86_64-linux-gnu/ImageMagick-6.9.11/bin-q16/:/usr/local/bin/:/etc/ssl/certs/ca-certificates.crt:/usr/lib/php:/usr/php74/bin/) in /data/6/8/6839d26f-853c-43ff-8568-468a0d0cfe35/rok-skauting.sk/web/urban/wp-content/themes/ElegantFusion/epanel/custom_functions.php on line 783
Opustené rekreačné stredisko Motyčky (Sliačany)

• Stručný opis: Medzi osadami Sliačany a Jergaly na Donovaloch sa nachádza opustené rekreačné stredisko Motyčky. Nachádza sa tú divadelný sklad, miestnosť na predstavenia a ubytovacie jednotky.
  • Lokalita: Sliačany (Motyčky), Donovaly
  • Longitude: 19.196934
  • Rok vzniku: zatiaľ sme nezistili, avšak približne 50 roky

Veľa informácii sa mi nepodarilo nájsť o tomto opustenom bývalom rekreačnom zariadení, ale tak zhrniem aspoň to čo sa nám podarilo objaviť na prieskume. Ak máš viacej info, klúdne napíš na mail: roversky.outdoorovy.kurz@gmail.com.

Komplex pozostáva s ubytovacích zariadení, s budovou kde bola jedáleň a veľká spoločenská miestnosť a jedna správcovská budova, ktorá slúžila ako bývalý sklad divadla.

V ubytovacích zariadeniach dokpy nič nie je, iba holé steny.

ubytovacie zariadenia

Chodba v ubytovacích zariadeniach. Nič

Pohlad na budovu s jedálnou a spoločenskou miestnosťou

vchod do jedálňovej budovy

z vybavenia tam toho vela nezostalo

už tu niekto bol pred nami, takže je to zdemolované

ani radiatory nezostali

Poďme teraz na zaujímavejšie časti:

V tejto budove sa nachádza divadelný sklad.

zamrežovaný vchod do budovy

keď mrzne strecha je fakt klzká

Vo vnútry je strašne veľa rôznych vecí

Dokonca aj divadelné kostýmy

A divadelné náčinie.

Ceľkovo lokalita je veľmi krásna, všade okolo nádherné lesy a hlavná cesta :-), ale tu je iba počuť, nie vidieť. Rozmýšlal som či uverejniť túto lokalitu, lebo je trochu výnimočná s vybavením vo vnútry.  Keď sa spropaguje, tak už tam asi veľa toho nezostane. Preto ak tam pôjdete, nič si neberte, alebo tak maximálne si jednu malu vec zoberte a ostatné nechajte tam ležať pre ďalšie generácie.

1 Comment

1. Boli sme tam včera. Dokopy 6 budov, do všetkých sa dá vojsť aj napriek zákazu vstupu. Atmosféra celkom pekná, zastavená v čase, veľa autentického sa tam toho už nájsť však nedá. Nikoho sme naokolo nestretli takže problémy nenastanú. 😉 Ak sa tam však vyberiete v zime, resp keď je sneh, dávajte si pozor, pri prístupová ísť k domom po ľavej strane, nachádzajú sa tam šachty ktoré sú pomerne nebezpečné. Inak super zážitok, odporúčam.